boruvkovysavokadem1

ANANASOVÝ COTTAGE S AVOKÁDEM

Jednoduchoučká kombinace, kterou mám moc ráda – vločky, ananasový cottage, ovoce a avokádo (nebo oříšky). Ananas v cottage nevidíte, ale je tam :) Je to totiž cottage od Marks and Spencer s ananasem. Na rozdíl od ostatních výrobků nemá cottage jen „příchuť“, ale najdete v něm opravdové kousky ananasu. A není jich tam málo. Schválně ho vyzkoušejte, oblíbíte si ho ihned.
Ve snídani mám i borůvky, je to takový poslední záchvěv borůvek, ale klidně je nahraďte za jiné ovoce.

V tipech výživového poradce se dozvíte, jak se vyhnout plesnivému ananasu!

boruvkovysavokadem31Ananasový cottage (Marks and Spencer).

boruvkovysavokadem1

Tip výživového poradce

  1. Snídaně – vyvážené jídlo
  2. Svačina 2 – nemusíte již přidávat borůvky, aby kaše neobsahovala tolik fruktózy.

Ananas a zdravotní riziko

Celý problém koupě exotických druhů ovoce spočívá v tom, že jsou k nám převážené lodní dopravou, která trvá několik dní. Před tím, než se ovoce dostane na pulty obchodů, takto ovoce cestuje dlouhou dobu. Je tedy logické, že se sklízí nedozrálé.

V tom je tedy háček – ovoce není dozrálé, nejsou v něm dotvořené veškeré živné látky i antioxidanty, které se podílí na obranných mechanismech plodu. Ve chvíli, kdy je utrženo, je odkázáno „samo na sebe“. Antioxidantů je v něm tedy podstatně méně, proto jeho obranyschopnost výrazně klesá. Není se pak tedy čemu divit, že ve spojení s přepravními a skladovacími podmínkami, jsou plody ovoce často napadené plísněmi.

Jakmile ze spodu ananasu objevíte plíseň nebo jen bílé stopy plísně, je přítomna již v celém plodu. Takový ananas už určitě nejezte.

Iva Veselá, výživový poradce Food Life

Tip k receptu

  1. Avokádo můžete vyměnit za oříšky.
  2. Při intoleranci laktózy vyměňte tvaroh za silken tofu.
  3. Nyní na podzim přidejte skořici, která má záhřevné účinky.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

E (kJ): B (g): S (g): T (g):
Celkem: 180 g = 1285,2 17,1 29,8 13,4
100 g: 100 g = 714,0 9,5 16,6 7,4

Hodnocení receptu

  • (5 /5)
  • (2 Hodnocení)

,

Postup

  • 1. Vločky posypeme skořicí a zalijeme trochou vody, aby změkly. Poté do misky přidáme jen cottage, borůvky, avokádo a posypeme černým sezamem.

Be Social

O kuchaři

Iva Rychnovská

Výživový poradce a sportovní dietolog, autorka Zdravé kuchyně, zakladatelka výživové poradny Food Life - www.food-life.cz