brokolicesbrusinkami1

BROKOLICE S BRUSINKAMI A KEŠU OŘÍŠKY

Poslední dobou ráda kombinuji zeleninu s ovocem a přicházím na nové, neskutečně dobré kombinace chutí. Jednou z nich je pečená brokolice s brusinkami a kešu oříšky. Fotečku jsem pořídila z mobilu, poslední dobou ho začínám využívat víc a víc, takže pokud by se vám fotky nelíbily, tak mi včas napište a budu znovu fotit zrcadlovkou :)

Vyzkoušejte také: BROKOLICOVÝ KRÉM S GOMASIO.

Tip výživového poradce

  1. Oběd – vyvážené jídlo, pokud doplníte sacharidy v podobě pečiva nebo třeba kuskusu.
  2. Večeře – méně vhodné jídlo, doporučuji omezit množství kešu oříšků, případně přidaného oleje. Večeře už musí být dietnější. Vhodnější variantou je lososa vyměnit za dietní kuřecí nebo krůtí plátek, šmakouna nebo rostlinnou bílkovinu – seitan nebo robi maso.

Dietní večeře

Mnoho klientů mi chodí s jídelníčky, ve kterých mají na večeři oblíbeného lososa. Přestože se jedná o velmi zdravou rybu, tak nezapomínejte, že obsahuje 12% tuků. K tomu připočtěme olivový olej, oříšky a výsledné jídlo bude sice zdravé, ale kaloricky bohaté. Pokud budete tento recept volit na večeři, omezte již přílohu a doporučuji jí nahradit miskou čerstvé zeleniny navíc. To je taková kompenzace, která jednou za čas neuškodí.

Iva Veselá, výživový poradce Food Life

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

E (kJ): B (g): S (g): T (g):
Celkem: 465 g = 1481,4 28,9 20,2 18,0
100 g = 318,6 6,2 4,3 3,9

Hodnocení receptu

  • (5 /5)
  • (1 Hodnocení)

, ,

Postup

  • 1. Sójovou omáčku smícháme s pepřem a hořčicí a promícháme s růžičkami brokolice, kolečky pórku, kešu, brusinkami a rozložíme na nepřilnavý plech. Lososa osolíme, opepříme, zakapeme citrónovou šťávou a položíme vedle zeleniny. Rajčata nakrájíme nadrobno, promícháme se sušenými rajčaty, trochou würzelu a položíme okrajem na plech.
  • 2. Vše pečeme v troubě na 180 °C asi 25 minut.

Be Social

O kuchaři

Iva Rychnovská

Výživový poradce a sportovní dietolog, autorka Zdravé kuchyně, zakladatelka výživové poradny Food Life - www.food-life.cz