cornflakessovocem1

CORNFLAKES S OVOCEM

Cestujete po hotelech a myslíte, že se nemůžete zdravě nasnídat? Je pravdou, že výběr někdy není žádná sláva. Takhle vypadala improvizace zdravé snídaně v hotelu v Krásné Lípě. Na švédských stolech byly bohužel jen cornflakes a zapečené vločky :( Nasypala jsem si tedy pár lupínků na křupnutí a ovocný salát jsem doplnila celozrnnou bulkou, vařeným vajíčkem a menší porcí zeleniny. Takto snadno vytvoříte vyváženou snídani.

cornflakessovocem2

Tip výživového poradce

  1. Cornflakes neboli kukuřičné lupínky obvykle nedoporučuji v redukčním režimu, protože mají vysoký glykemický index. Pokud řešíte váhu, doporučuji si pořídit špaldové nebo pohankové křupavé lupínky.
  2. Glykemický index cornflakes jsem snížila celozrnným pečivem a bílkoviny doplnila jogurtem u ovoce z vajíčkem k pečivu.
  3. Svačina – dejte si zhruba poloviční porci, než ke snídani.

Cornflakes

Cornflakes obsahují přes 80 g sacharidů na 100 g výrobků. Ve srovnání s obilnými vločkami, které obsahují 55-65 g sacharidů, je to opravdu hodně. Kvůli vysokému GI vás cornflakes zasytí na krátkou dobu. Za chvíli pocítíte hlad a přijmete kalorie z dalšího jídla. Proto je lepší cornflakes nahradit jinými vločkami, např. z pohanky, špaldy nebo jiné obiloviny. Je pravdou, že i ty obsahují vyšší množství sacharidů, ale narozdíl od kukuřice mají více bílkovin a vlákniny. Tím je jejich GI nižší.

Iva Veselá, výživový poradce Food Life

vlocky
Zdravější špaldové lupínky (Alnatura).

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

E (kJ): B (g): S (g): T (g):
Celkem: 345 g = 1463,0 17,9 43,2 11,8
100 g = 424,1 5,2 12,5 3,4

*Gramáže a nutriční hodnoty ingrediencí jsou před kuchyňskou úpravou.

 

Hodnocení receptu

  • (0 /5)
  • (0 Hodnocení)

, ,

Postup

  • 1. Sladká část - všechny ingredience zamícháme. Slaná část - měla jsem jen pečivo s nakrájeným vajíčkem a zeleninou.

Be Social

O kuchaři

Iva Rychnovská

Výživový poradce a sportovní dietolog, autorka Zdravé kuchyně, zakladatelka výživové poradny Food Life - www.food-life.cz