diybaarenmusli1

DIY BAAREN MÜSLI (ALNATURA)

Toto jsou jedny z mých prvních DIY müsli. Pokud jste milovníky müsli Alnatura, tak si je můžete připravit doma. Budete k tomu potřebovat lyofilizované ovoce a naklíčenou pohankou. Podobně jako DIY Maxi müsli (Alnatura) vás cenově i tyto müsli vyjdou cca o 30% levněji,  a to i při použití surovin v bio kvalitě.

Tip výživového poradce

Co je lyofilizace?

Lyofilizace je jinými slovy sušení mrazem. Ovoce je sušeno hlubokým mražením a za velmi nízkého tlaku. To způsobí, že voda z ovoce sublimuje, tj. voda se mění v páru a nemrzne. Díky tomuto procesu je zachována původní struktura a chuť, všechny minerály a vitamíny, které jsou v daných potravinách obsaženy. Takto vysušené potraviny, jsou oproti běžnému sušení 100% přírodní a bez přidaného cukru. Lyofilizace eliminuje většinu mikrobiálních nečistot a zajišťuje dlouhou trvanlivost produktu (2 roky).
Přečtěte si více o lyofilizovaném ovoci ve článku.

Co je naklíčená pohanka?

Na nakličování se používají pohankové kroupy, které se následně nakličují a poté se z nich dehydratací odstraní voda. Díky naklíčení je pohanka velmi bohatá na enzymy a minerální látky a pomocí dehydratace se stává trvanlivou. Naklíčenou pohanku není třeba dále upravovat, je již určená k přímé spotřebě.

Iva Veselá, výživový poradce Food Life

Tip k receptu

  1. Müsli můžete použít v oblíbeném receptu Ledový jogurt nebo Ledový dezert.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

E (kJ): B (g): S (g): T (g):
Celkem: 1000 g = 14517,8 118,1 589,3 69,9
100 g: 100 g = 1451,8 11,8 58,9 7,0

*Gramáže a nutriční hodnoty ingrediencí jsou před kuchyňskou úpravou.

Hodnocení receptu

  • (0 /5)
  • (0 Hodnocení)

, ,

Postup

  • 1. Na pánvi na sucho opražíme slunečnicová semínka (nemusí být), sušená jabllka nakrájíme na malé kostičky a promícháme se zbytkem ingredencí.
  • 2. Hotové müsli uložíme do uzavíratelné dózy.

Be Social

O kuchaři

Iva Rychnovská

Výživový poradce a sportovní dietolog, autorka Zdravé kuchyně, zakladatelka výživové poradny Food Life - www.food-life.cz