exotickyjogurt2

EXOTICKÝ JOGURT S MANGEM A FÍKY

Jednou za čas je příjemné dopřáti si trochu exotiky. Co exotičtější může být, než kombinace manga, čerstvých fíků a kokosu! V teplých zemích mají nyní žně na jejich skvělé ovoce, tak toho využijeme. Tímto jogurtem podpoříte také své trávení – díky semínkům z fíků a otrubami, které působí na střeva jako čistící kartáčky.

exotickyjogurt4Rozkousaná semínka fíků budou působit na střeva jako čistící kartáčky.

exotickyjogurt3

Tip výživového poradce

  1. Snídaně – přidejte bílkovinu (více jogurtu nebo tvaroh), sacharidy (vločky) i tuky.
  2. Dopolední svačina – vyvážené jídlo.
  3. Odpolední svačina – přidejte jen bílkovinu (stačí  jen např. 50 g tvarohu), vločky naopak můžete odebrat a nechat jen otruby a ovoce.

Pšeničné otruby

Otruby slouží jako výborná „čistička“ střev. Otruby jsou nerozpustnou vlákninou, která působí mechanicky. Čistí střevní sliznici od usazenin a zbytků stravy. Poslední dobou jsou otruby docela velký hit, ale pozor – nadmíra používání otrub (vlákniny) není zdravá. Nadměrná konzumace může způsobit syndrom dráždivého tračníku a nadýmání. Také může zhoršit vstřebání vápníku a železa.

Iva Veselá, výživový poradce Food Life

Tip k receptu

  1. Podle chuti můžete přidat skořici a stévii.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

E (kJ): B (g): S (g): T (g):
Celkem: 218 g = 765,5 8,1 27,2 6,3
100 g = 351,1 3,7 12,5 2,9

Hodnocení receptu

  • (0 /5)
  • (0 Hodnocení)

, ,

Postup

  • 1. Jogurt smícháme s vločkami a otrubami. Ovoce nakrájíme na menší kousky, nasypeme do misky k jogurtu a vločkám a posypeme kokosem.

Be Social

O kuchaři

Iva Veselá

Výživový poradce a sportovní dietolog, autorka Zdravé kuchyně, zakladatelka výživové poradny Food Life - www.food-life.cz