mangocurrychutney2

MANGO & CURRY CHUTNEY

Po velmi oblíbeném receptu na ROZINKOVÉ ČATNÍ (nebo chutney, pokud chcete) mám dnes pro vás exotiku – chutney z manga. Kdo okusil kombinaci sladkého manga ve slaných a pikantních jídlech, tak mi dá za pravdu, že se ho dá takto doslova užrat :). Příprava vám bude trvat 10 minut a níže v Tipech k receptu vám napíši, jak s chutney dále naložit.

Vyzkoušejte nejlepší čatní pod sluncem: ROZINKOVÉ ČATNÍ (CHUTNEY).

mangocurrychutney1Mangové chutney má nádhernou barvu.

Tip výživového poradce

  1. Oběd, večeře – polévku berte jako nízkokalorický předkrm.

Iva Veselá, výživový poradce Food Life

Mango

Plody mangovníku jsou doslova vitaminovou bombou. Osahují vysoký obsah beta-karotenu, obsah zinku, manganu a mědi blahodárně působí na vlasy a kůži. V Asii je oblíbená pleťová maska z mangové dužniny.

TIP na ovocný Mangový jogurt:
Výborný je také mangový jogurt, který předčí všechny kupované slazené jogurty. Do bílého jogurtu přimíchejte rozmixované nebo nadrobno nakrájené mango, posypte oříšky a zakápněte agávovým sirupem.

Tip k receptu

  1. Mango&curry chutney můžete použít jako přílohu k masu, grilované zelenině nebo přidávat do masových asijských směsí (např. směs restovaného kuřete a zeleniny).
  2. Namísto agávového sirupu můžete použít předem namočené rozmixované datle.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

E (kJ): B (g): S (g): T (g):
Celkem: 225 g = 951,9 2,1 45,9 7,8
100 g = 423,1 0,9 20,4 3,5

Hodnocení receptu

  • (0 /5)
  • (0 Hodnocení)

, , , , ,

Postup

  • 1. Česnek prolisujeme a datle namočíme do vody, aby znměkly. Všechny ingredience pak rozmixujeme na jemné pyré a dochutíme tak, aby chutney mělo sladko-kořeněnou chuť.

Be Social

O kuchaři

Iva Rychnovská

Výživový poradce a sportovní dietolog, autorka Zdravé kuchyně, zakladatelka výživové poradny Food Life - www.food-life.cz