malinovycheesecake1

NEPEČENÝ MALINOVÝ CHEESECAKE

Parádní osvěžující dezert s malinami opět zabodoval. Základ je z banánu, datlí a ořechů a malinové krém je z ricotty a tvarohu. Rychlovka jako vždy a hlavně velká MŇAMka!

Vyzkoušejte také rychlé TVAROHOVÉ TARTALETKY S BRUSINKAMI.

malinovycheesecake2Vyzrálé maliny jsou „tečkou na dortu“.

Tip výživového poradce

  1. Svačina 1, 2 – vyvážené jídlo, dezert můžete doplnit kouskem ovoce nebo pečiva.

Psyllium

Psyllium neboli jitrocel indický je vláknina, která ve spojení s vodou je schopná zvětšit až 30x svůj objem. Je to jedno z mých oblíbených „zpevňovadelnamísto vajíčka. Psyllium pomáhá obecně zvětšit objem tráveniny, a tím i déle zasytit. Má schopnost navázat cholesterol a žlučové kyseliny a pomáhá je vyloučit z těla ven.
Psyllium zakoupíte dnes už běžně v obchodech zdravé výživy nebo lékárnách. Nejznámější je Dr. Popov a Medicol. U první značky trošku platíte za reklamu, já osobně si kupuji toto od Medicolu.

Iva Veselá, výživový poradce Food Life

psylliumPsyllium Medicol.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

E (kJ): B (g): S (g): T (g):
Celkem: 900 g = 5257,3 57,8 145,1 41,3
100 g = 584,1 6,4 16,1 4,6
1 porce (1/8): 112,5 g = 657,2 7,2 18,1 5,2

Hodnocení receptu

  • (2.3 /5)
  • (3 Hodnocení)

,

Postup

  • 1. Datle namočíme do vody, aby změkly. Poté vodu odlijeme (nevyléváme) a společně s banánem, pekanovými ořechy a vločkami umixujeme v mixéru. Pokud bude směs příliš tuhá, můžeme přilít trochu datlové vody. Do vzniklého pyré přimícháme psyllium a chia semínka a směs rozetřeme do kulaté formy vyložené pečicím papírem nebo vymazané kokosovým olejem a vysypané chia semínky.
  • 2. Vytvoříme náplň rozšleháním tvarohu, ricotty, malin, stévie, citrónové šťávy a kokosu. V hrnci s vodou rozpustíme želatinu s cukrem a rychle zašleháme do tvarohové směsi. Dosladíme stévií, přidáme chia semínka a rozetřeme na vychlazený základ. Cheesecake uložíme do chladničky a necháme zatuhnout.

Be Social

O kuchaři

Iva Rychnovská

Výživový poradce a sportovní dietolog, autorka Zdravé kuchyně, zakladatelka výživové poradny Food Life - www.food-life.cz