valentynsketresnovesusenky1

VALENTÝNSKÉ TŘEŠŇOVÉ SUŠENKY

Po úspěšném NEPEČENÉM ČOKOLÁDOVO-VANILKOVÉM DORTU si dnes ukážeme, jak jednoduše upéct třešňové sušenky bez vajíček. Jsou jak kupované.
Polibek pod rozkvetlou třešní máme ještě před sebou, ale můžeme se spolehnout na sušené třešně, které nám částečně romantiku připomenou. V sušenkách není vajíčko, použila jsem jen chia semínka, které drží těsto hezky pohromadě. Takže hurá na miláčkovské bezcholesterolové sušenky :)

Všechny ingredience jen smíchejte, vytvořte hromádky na pečící papír a je to. Žádné složitosti.

valentynsketresnovesusenky2Jak jinak se vyjádřit :)

Tip výživového poradce

  1. Namísto chia semínek můžete použít lněná semínka.

Chia semínka neboli running food

Semínka chia jsou významným zdrojem bílkovin (20%), kvalitních sacharidů (17%), tuků (21%), z nichž mají vysoké zastoupení rostlinné omega-3 mastné kyseliny (13%) a v neposlední řadě obsah až 32% vlákniny. Semínka chia dále obsahují řadu antioxidantů, vápník (5x více než v mléce). Chia obsahují dále minerály jako železo, zinek, draslík, magnesium, fosfor a další důležité živiny.

Chia semínka jsou úžasným pojidlem, které v mnoha případech zastoupí vajíčko. Stačí semínka jen nechat nabobtnat (natáhnout vodu) a během chvilky vznikne celistvá pevná směs na sušenky. Pak už jen tvoříte hromádky a pečete.

Iva Veselá, výživový poradce Food Life


Chia semínka můžete za dobrou cenu koupit v e-shopu Biomana.cz

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

E (kJ): B (g): S (g): T (g):
Celkem: 730 g = 6536,0 53,1 218,5 47,6
100 g = 895,3 7,3 29,9 6,5
1 porce: 52,143 g = 466,9 3,8 15,6 3,4

*Gramáže a nutriční hodnoty ingrediencí jsou před kuchyňskou úpravou.

Hodnocení receptu

  • (0 /5)
  • (0 Hodnocení)

, , ,

Postup

  • 1. Všechny ingredience promícháme dohromady (kromě kypřidla), zalijeme mlékem, dosladíme stévií a necháme odstát 15-20 minut, aby chia semínka nasála vodu a těsto ztuhlo. Nakonec přimícháme kypřicí prášek.
  • 2. Z těsta tvoříme placičky, které pokládáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme 35 minut na 175 °C.

Be Social

O kuchaři

Iva Rychnovská

Výživový poradce a sportovní dietolog, autorka Zdravé kuchyně, zakladatelka výživové poradny Food Life - www.food-life.cz