bombaprotinachlazeni1

BOMBA PROTI NACHLAZENÍ

Tuto směs vám musím ukázat, protože mě doslova zachránila před nemocí. Když jsem měla tento podzim hodně práce, tak se o mě pokoušel nějaký bacil. Takže jsem si udělala pro někoho drsňáckou směs všech superfoods, které jsem měla po ruce, a čekala na zázrak. Upřímně, když jde o zdraví, tak chuť je na posledním místě, co by člověk řešil. No a zázrak nakonec přišel. Nelehla jsem a fungovala dál. Od té doby si podobné směsi připravuji pokaždé, když cítím, že imunita potřebuje pomoc.

Tip výživového poradce

  1. Existují i další potraviny, které podpoří imunitní systém. V těchto případech pomáhá zázvorový čaj s citrónem a medem, tinktura z lichořeřišnice, echinacea, silnější dávky vitaminu C (do večera jsem pak celou síťku citrónů, to vždycky zabere) a navečer panáka kvalitní domácí slivovice. Pokud vám to jde, tak jí vykloktejte. A pak vypijte :)

Superfoods a imunita

Ptáte se, proč mě napadla zrovna tato kombinace? Jednoduše – Acai je nejbohatším zdrojem antioxidantů, Maca je přírodní adaptogen, Mladá pšenice je skvělým zdrojem minerálů, snižuje pH a pomáhá při detoxikačních procesech, Amalaki je ovoce bohaté na vitamin C a včelí pyl přirozeně podporuje imunitní systém. K tomu med, který je sám o sobě bohatým zdrojem vitaminů, minerálních látek a mateří kašičky a v poslední řadě jogurt. Ten sloužil jako substrát pro vstřebání a zdroj probiotických bakterií zlepšující stav střevní mikroflóry, která z velké míry odpovídá za imunitní systém.

Iva Veselá, výživový poradce Food Life

Tip k receptu

  1. Místo jogurtu můžete dát i kefír.

Nutriční hodnoty

Nutriční hodnoty

E (kJ): B (g): S (g): T (g):
Celkem: 180 g = 684,0 8,4 17,9 7,2
100 g = 380,0 4,7 9,9 4,0

Hodnocení receptu

  • (5 /5)
  • (1 Hodnocení)

, ,

Postup

  • 1. Vše smícháme dohromady a jíme po lžičkách.

Be Social

O kuchaři

Iva Rychnovská

Výživový poradce a sportovní dietolog, autorka Zdravé kuchyně, zakladatelka výživové poradny Food Life - www.food-life.cz